„Volkswagen“ JAV turi pateikti visureigių remonto planus

„Volkswagen“ JAV turi pateikti visureigių remonto planus
Scanpix

Vokietijos automobilių gamintojai „Volkswagen AG“ antradienis tampa galutiniu terminu, iki kurio ši turi pateikti 80 tūkst. leistinas kenksmingų dujų emisijų normas viršijusių savo visureigių ir stambių lengvųjų automobilių remonto planus. Dokumentus bendrovė paruošti turi net ir po jos svarstymų dalį transporto priemonių išpirkti, be to, kiek anksčiau pareigūnai atmetė jos paruoštus planus dėl mažesnių automobilių remonto.

Automobilių gamintoja vis dar nepateikė jokių terminų, kada gi ji žada pateikti galutinį atsakymą į JAV ir Kalifornijos pareigūnų išsakytas pastabas dėl 575 tūkst. leidžiamas emisijas viršijusių 2,0 ir 3,0 litro transporto priemonių. Dar rugsėjį „Volkswagen“ pirmą kartą prisipažino įdiegusi programinę įrangą, leidusią klastoti emisijų testus ir leidžiamas taršos normas viršyti net iki 40 kartų.

Praėjusią savaitę VW suderino savo veiksmus dėl 8,5 mln. transporto priemonių remonto Europoje. Anot gamintojos, iš viso pasaulyje emisijas viršijo iki 11 mln. transporto priemonių.

VW turi pateikti Kalifornijos Oro išteklių tarybai (ARB) savo planus dėl 80 tūkst. 3,0 litro visureigių atšaukimo ir remonto. Tarp automobilių nurodomi 2009-2016 metų gamybos „VW Touareg“, 2013-2016 metų gamybos „Porsche Cayenne“ bei 2014-2016 metų gamybos „Audi A6 Quattro“, „Audi A7 Quattro“, „Audi A8“, „Audi A8L“, „Audi Q5“ modeliai, taip pat 2009-2016 metų gamybos „Audi Q7“.