Paaiškėjo Lietuvos transporto lyderiai

Asociacijos "Linava“ ir "Hansa lizingo“ inicijuoti rinkimai Lietuvos transporto lyderiai pasiekė kulminaciją – iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti nugalėtojai 8-iose kategorijose. Geriausiomis savo srityje pripažintos bendrovės "Hoptransa“, "Arijus“ ir "Ad Rem Group“, geriausio vadovo titulas atiteko "Autoverslo“ vadovui Valdemarui Zakarauskui.
Paaiškėjo Lietuvos transporto lyderiai
BFL

Lietuvos transporto lyderių rinkimuose įmonės, jų vadovai ir technologijos buvo vertinami kategorijose “Lietuvos metų vilkikas 2009“, “Lietuvos metų pažangiausia technologija 2009“, “Lietuvos metų krovininis automobilis 2009“, “Lietuvos metų vežėjas 2008“, “Lietuvos metų ekspeditorius 2008“, “Lietuvos metų logistikos operatorius 2008“ ir “Metų vadovas 2008“. Už “Lietuvos metų publikos vilkiką 2009“ buvo balsuojama internetu nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Komisija, sudaryta iš asociacijų “Linava“, “Lineka“ ir “Lietuvos logistikos asociacija“ vadovų, įvertino įmonių ir vadovų veiklos efektyvumą ir vykdomų projektų unikalumą bei atrinko kiekvienoje nominacijoje po 3 pretendentus.

“Lietuvos metų vežėju 2008“ buvo pripažinta Kauno transporto bendrovė “Hoptransa“ už Kinijos ir kitų Azijos šalių krovinių gabenimo per Kauną į Vakarų Europą efektyvios sistemos įgyvendinimą. Su šia bendrove kategorijoje rungėsi automobilių gabenimu užsiimanti įmonė “Daivera“ bei Šiaulių bendrovė “Luckaus transportas“.

“Metų vadovas 2008“ apdovanojimas už efektyvius verslo sprendimus atiteko UAB “Autoverslas“ vadovui V. Zakarauskui, su juo savo pasiekimais varžėsi G. Naviko įmonės vadovas Gintautas Navikas ir UAB “Transimeksa“ vadovas Darius Vyšniauskas.

Komisijos nuomone, “Lietuvos metų ekspeditoriumi 2008“ tapo UAB “Arijus“ – už sėkmingai įvykdytą rekordinio svorio ir apimčių krovinio ekspedijavimo projektą į bendrovę “Mažeikių nafta“. Šioje nominacijoje taip pat buvo atrinkti UAB “Rhenus Svoris“ ir UAB “DHL Lietuva“.

“Metų logistikos operatoriumi 2008“ buvo pripažinta UAB “Ad Rem Group“ – už novatoriškas logistikos paslaugas: sėkmingą trečiosios šalies logistikos 3PL lietuviško darbo modelio sukūrimą. Šioje kategorijoje taip pat rungėsi dar dvi itin stambios šio sektoriaus įmonės UAB “Girteka“ ir UAB “Vingės logistikos grupė“.

Ekspertų komisija, sudaryta iš didžiųjų šalies transporto įmonių specialistų ir transporto žurnalistų, nuo balandžio testavo ir vertino 7 vilkikus, pretenduojančius į vieną svarbiausiųjų Lietuvos transporto lyderių nominacijų – “Lietuvos metų vilkikas 2009“.

Didžiausias komisijos, kaip ir publikos, simpatijas pelnė iš “Volvo“ gamyklos išriedėjęs modernus vilkikas “Volvo FH“. Specialistams teko nemažai paplušėti, kad apsispręstų, kuris naujausias ir moderniausias didžiojo sunkvežimių gamintojų septyneto – MAN, “Scania“, “Volvo“, “Renault“, “Iveco“, “Mercedes-Benz“ ar DAF – vilkikas yra geriausias. Transporto ekspertai turėjo unikalią galimybę išbandyti visus pretendentus vienoje vietoje – Kėdainių oro uoste.

Ypatingas dėmesys rinkimuose buvo skirtas pažangių ir aplinką tausojančių technologijų populiarinimui. Bendrovė “Lietuva Statoil“, norėdama paskatinti aplinkai draugiškesnių transporto priemonių parko plėtrą, įsteigė nominaciją “Lietuvos metų pažangi technologija 2009“. Ją pelnė koncerno “Scania“ sukurta atidirbusių dujų recirkuliacijos sistema EGR su dviejų pakopų šaldymo ciklu, kurios dėka naujieji varikliai atitinka Euro-5 ekologinius reikalavimus. Technologiją “Scania“ pristatė pirmoji rinkoje praėjusių metų pabaigoje, o jau šiemet buvo pradėti pardavinėti vilkikai “Scania R“ su šiais varikliais.

Pasak “Lietuva Statoil“ generalinio direktoriaus Mortono Christenseno, aplinkos apsauga ir inovatyvių technologijų diegimas komercinio transporto sektoriuje turėtų būti vienas iš prioritetinių transporto įmonių uždavinių.

Distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija įvardino “Lietuvos metų krovininį automobilį 2009“. Juo tapo “Citroen Berlingo“, rungęsis lygiavertėje kovoje su “Peugeot Partner“, “Renault Kangoo“, “Škoda Praktik“, taip pat “Dacia Logan VAN“. Buvo vertinama automobilių eksploatacija, vairavimo ypatumai ir pritaikymas krovinių paskirstymo verslui.

Rinkimų “Lietuvos transporto lyderiai“ tikslas – įvertinti ir atkreipti dėmesį į transporto ir logistikos sektoriaus lyderius. Lietuvai transporto sektorius – įrankis šalies konkurencingumui didinti. Kartu su logistikos paslaugomis sektorius sukuria apie 13 proc. šalies BVP, jo pajamos pernai siekė 16,64 mlrd. Lt.

© VšĮ Baltijos projektų ir leidybos centras