Lietuvos transporto lyderiai 2012: geriausieji iš geriausių

Svarbiausiu metų pabaigą žyminčiu transporto ir logistikos sektoriaus renginiu tapo „Lietuvos transporto lyderiai 2012-ieji“ apdovanojimų ceremonija, kurioje įvardintos bei apdovanotos novatoriškiausios šalies vežėjų, ekspeditorių ir logistikos bendrovės bei jų vadovai. Šie apdovanojimai – jubiliejiniai, prieš penkerius metus mūsų šalyje pradėta ieškoti geriausių transportininkų ir vadovų. Žurnalo „Transportas“ iniciatyva organizuojami apdovanojimai jau tapo Lietuvos nacionaliniu projektu.
Lietuvos transporto lyderiai 2012: geriausieji iš geriausių
Artūro Aušros

Tradiciškai įvardinti ir apdovanoti pažangiausias įmones, vadovus, technologijas bei technikas susirinko logistikos ir transporto atstovai: „Baltijos media centras“, Lietuvos logistikos asociacija bei nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija „Lineka“ kartu su techninės priežiūros įmonių asociacija „Transeksta“. Šį renginį globojo Susisiekimo ministerija bei generalinis rėmėjas – didelį paslaugų spektrą transportininkams teikianti kompanija DKV.

„Metų vadovo“ apdovanojimas teikiamas šioje srityje pažangą ar neįprastą patirtį parodžiusiam žmogui, galinčiam kolegoms būti pavyzdžiu vadybos ir verslo valdymo srityje. Šį kartą apdovanojimas skirtas bendrovės Lietuvos paštas generalinei direktorei Linai Minderienei, kuri naujam gyvenimui prikėlė nuostoliuose skendintį valstybinį paštą ir per trumpą laiką šią struktūrą išplėtė iki banko sistemos su elektronine parduotuve ir siuntų savitarnos terminalais „LP Express 24“.

Mūsų šalis garsėja kelių transporto bendrovėmis ir savo darbą puikiai išmanančiais vežėjais, tad vieną iš prestižiškiausių įvertinimų šioje srityje pelnė įmonė, kurios darbas išsiskyrė naujomis idėjomis, suteikusiomis šiam verslui papildomą postūmį. „Lietuvos metų vežėju 2012-ieji“ tapo bendrovių grupė „Autoverslas“, kuri yra viena veržliausių transporto ir logistikos įmonių Baltijos šalyse, per 15 metų išvysčiusi nuosavą infrastruktūrą, dideles veiklos apimtis. Ji vadovaujasi pasauliniais standartais ir procedūromis, dėl kurių per metus gabena apie 46 tūkst. automobilių ir 42 000 t krovinių. Automobilius ji gabena ir saugo moderniame logistikos centre garsiausiems pasaulio automobilių gamintojams bei prekybininkams – „Toyota“, „General Motors“, „Inchcape“.

Prizą bendrovės generaliniam direktoriui Valdemarui Zakarauskui įteikęs renginio mecenatės – bendrovės „DKV Euro Service Baltikum“ – generalinis direktorius Artūras Michejenko pabrėžė, kad šios nominacijos nugalėtojui tenka didelė garbė ir įpareigojimas savo pavyzdžiu įkvėpti kitus rinkos dalyvius.

Dar vienos nominacijos – „Lietuvos metų keleivių vežėjas 2012“ – nugalėtoja tapo bendrovė „Jonavos autobusai“. Ji modernizavo autobusų stotį bei savo transporto parką. Ji nuolat koreguoja darbo grafikus ir maršrutus atsižvelgdama į jonaviečių, seniūnų, sodų bendrijų pirmininkų siūlymus. Didelis dėmesys bendrovėje skiriamas patogių ir optimalių maršrutų kūrimui.

Įvertinti ekspeditoriai ir logistai

„Lietuvos metų ekspeditoriumi 2012“ tituluota bendrovė „ACE logistics“, prizą jos vadovui Ignui Puluikiui įteikė Nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“ prezidentas Tautginas Sankauskas. Pasak jo, ekspedijavimo patirties ir efektyvaus darbo pavyzdžių kolegos galėtų pasimokyti iš šios bendrovės, kuri darniai sujungė net kelias veiklas, tradiciškai išlikdama ištikima transporto architektų geriausiai praktikai. Jos sparti plėtra ir gausybė projektų užsienyje rodo sėkmingą įmonės ekspedijavimo patirtį.

Transporto architektais vadinami ekspeditoriai kaip niekada yra svarbūs mūsų šalies logistikos paslaugų plėtrai, tad metų ekspeditoriaus titului nominuota įmonė yra išskirtinė savo patirtimi bei projektais.

Logistikos paslaugų šalimi siekianti tapti Lietuva turi kuo didžiuotis, mat privatūs logistikos operatoriai jau ne pirmus metus vysto modernias tiekimo grandinės valdymo schemas, suteikia klientams sudėtingas ir tik jų poreikiams pritaikytas paslaugas.

Lietuvos logistikos asociacijos prezidentas Vytautas Kudzys paskelbė, jog „Lietuvos metų logistikos operatoriumi 2012“ tituluojama bendrovė „Baltic Logistic Solutions“. Tai – viena didžiausių ir stabiliausių logistikos kompanijų, veikianti visose trijose Baltijos šalyse ir nuo 2012 m. valdanti moderniausią Lietuvoje temperatūrinį sandėlį. Kompanijos logistikos centrai įkurti strategiškai patogiausiose regiono vietose, todėl užtikrina greitus ir kokybiškus visų temperatūrinių rėžimų krovinių transportavimo sprendimus tarp Baltijos šalių ir jų vidaus rinkose – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Modernus automobilių parkas ir sandėlių technika, programinė procesų valdymo įranga, patyrę ir profesionalūs darbuotojai užtikrina kokybiškus ir efektyvius logistikos sprendimus.

Intermodalumas – nauja kryptis

Nominacija, kurios atsiradimą paskatino sėkminga mūsų šalies geležinkelininkų veikla ir akivaizdus proveržis tarptautinėje erdvėje, yra „Metų geležinkelių operatorius 2012“. Tai – įmonė, kurios darbas tapo gražiu pavyzdžiu šios srities profesionalams.

VGTU Intermodalinio transporto ir logistikos kompetencijos centro direktorius dr. Algirdas Šakalys įteikė garbingą prizą šios nominacijos nugalėtojai – bendrovei „Intermodal Container Service“. Įmonė yra NATO sertifikuota krovinių gabenimo operatorė, taip pat ji aktyviai dalyvauja dirbdama intermodaliniame projekte „Vikingas“.

Daugiausiai vilčių teikianti nauja bendrovė, kuri neseniai savarankiškai ėmėsi veiklos, ekspertų manymu, yra „AD REM Transport“. Nuo grupės įmonių atsiskyrusi ir pradėjusi savo jėgomis plėtoti verslą, vadovaujama patyrusio vadovo Dariaus Brekio, ši bendrovė įvardinta „Metų perspektyviausia įmone 2013“.

Techniniams sprendimas – atskiros nominacijos

Šiemet įvardinti ir apdovanoti pažangių technologijų bei technikos kūrėjai. Tai technika, naudojama transportininkų darbe – sunkvežimiai, krovininiai automobiliai ir naujausi techniniai sprendimai. Techninės nominacijos skiriamos taip, kad sunkvežimiai ir automobiliai titulus galėtų nešioti visus ateinančius metus, tad ir metai įvardijami ne 2012-ieji, o 2013-ieji. Vienoje įstabiausių nominacijų – „Lietuvos metų pažangioji technologija 2013“ – laimėjo Vilniaus lokomotyvų remonto depo sukurta savaeigė geležinkelių mašina „AGRc 1200“, skirta geležinkelio bėgių tiesimui ir priežiūrai, medžiagų bei bėgių transportavimui. Pagamintos šio tipo mašinos 2013 m. bus plačiai naudojamos tiesiant ir elektrifikuojant geležinkelį maršrute Vilnius – Minskas. Projektą sukūrė UAB Vilniaus lokomotyvų remonto depas, pasitelkusi Italijos geležinkelių technologus. Ši Lietuvoje gaminama geležinkelio mašina yra unikali, nes ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje šiai mašinai analogų nėra.

Metų sunkvežimiai ir automobiliai

Dar viena svarbi nominacija – „Metų komercinis automobilis 2013“, kurioje laimėjo naujasis „Ford Transit“, jau nuskynęs tarptautinio metų furgono laurus Europoje ir nešiosiantis šią karūną Lietuvoje.

Šiemet sunkvežimių nominacijoje pretendentai buvo renkami iš krovinių paskirstymo ir distribucijos segmento modelių. Šie nedideli sunkvežimiai paprastai aptarnauja prekybos ir gamybos įmones, padeda prekes pristatyti galutiniams vartotojams. Nugalėtojais paskelbti MAN modeliai vadinami TGM/TGL vardu. Naujoji MAN modelių TGM ir TGL gama – tai universalus sprendimas distribucijos verslui ir prekių pristatymui – modernūs, šiuolaikiški ir patikimi. Už šias ypatybes prizas atiteko šios markės sunkvežimių gamintojui.

© VšĮ Baltijos projektų ir leidybos centras