„Lietuvos transporto lyderiai 2009“ apdovanos išradingiausius

Jau tradiciniu tapusiame konkurse „Lietuvos transporto lyderiai 2009“, kurį rengia vežėjų asociacija „Linava“ kartu su „Swedbank lizingu“ bei žurnalu „Transportas“, šiemet bus renkamos inovatyvios bei efektyviausiai savo veiklą vystančios transporto įmonės ir vadovai. Taip pat ekspertų komisija įvertins ir aplinkai draugišką krovininę techniką.
„Lietuvos transporto lyderiai 2009“ apdovanos išradingiausius
Irmantas Petronis

Konkursas šiemet tapo reikšmingiausiu įvykiu Lietuvos transporto ir logistikos rinkoje. Rinkimų „Lietuvos transporto lyderiai 2009“ tikslas – įvertinti ir atkreipti dėmesį į transporto ir logistikos sektoriaus lyderius. Komisija, sudaryta iš vežėjų asociacijos „Linava“, ekspeditorių asociacijos„Lineka“ bei „Lietuvos logistikos asociacijos“ vadovų ir ekspertų, vertins Lietuvos įmonių novatoriškus projektus. „Dar pernai vertindami geriausius vežėjus, ekspeditorius ir logistikos bendroves, pastebėjome, jog jos savo veikloje taiko gana daug modernių technologijų ir mažai kam žinomų veiklos modelių. Šiemet vienu iš pagrindinių vertinimo kriterijų bus unikalių ar savo srityje inovatyvių sprendimų pritaikymas transporto bei logistikos versle“, – teigia įmones vertinančios komisijos pirmininkas, vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Pasak jo, kas taps „Lietuvos metų vežėju 2009“, ,„Lietuvos metų ekspeditoriumi 2009“, „Metų logistikos operatoriumi 2009“ ir bus įvardintas „Metų vadovu 2009“ paaiškės šių metų spalį iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. Šiuo metu komisija renka duomenis ir vertina bendrovių vykdomus projektus.

Vienas iš konkurso iniciatorių – „Swedbank lizingas“ – remia logistikos versle taikomus moderniausius veiklos modelius ir skatina atsinaujinančių bei draugiškų aplinkai technologijų diegimą. „Mes mielai finansuojame tausius ir aplikos taršą mažinančius verslo ar pramonės sprendimus. Transportas bei logistika šiuo požiūriu yra viena iš intensyviausiai „žaliąsias“ technologijas taikančių sričių, todėl jau ne pirmus metus rengiame šį konkursą“ , – sako „Swedbank lizingo“ generalinė direktorė Danguolė Karlonienė.

Ypatingas dėmesys rinkimuose bus skirtas pažangioms ir aplinką tausojančioms technologijoms populiarinti bei taikyti jas krovininėje technikoje ar logistikos operacijose. „Swedbank“ savo klientus skatina įsigyti ekologiškas transporto priemones ir savo verslą grįsti darnios plėtros pagrindais. Ekspertų komisija, sudaryta iš didžiųjų šalies distribucijos ir prekybos bei transporto įmonių specialistų, pradėjo 6 sunkvežimių, pretenduojančių į vieną iš svarbiausiųjų „Lietuvos transporto lyderių“ nominacijų – „Lietuvos metų vilkikas 2010“ – vertinimą.

Specialiai šiam konkursui sukurtame tinklalapyje www.transportolyderiai.lt skaitytojų balsais bus išrinktas didžiausias publikos simpatijas pelnęs sunkvežimis.

Bendrovė „Lietuva Statoil“, norėdama paskatinti aplinkai draugiškesnių transporto priemonių parko plėtrą, įsteigė nominaciją „Lietuvos metų pažangi technologija 2010“, kurios nugalėtojas bus įvertintas už naujos technologijos ekologiškumą ar efektyvumą.

Distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija rinks „Lietuvos metų krovininį automobilį 2010“. Čia pagrindiniais vertinimo kriterijais taps automobilių eksploatacijos ypatumai, vairavimo komfortas ir pritaikymas krovinių paskirstymo verslui.

© VšĮ Baltijos projektų ir leidybos centras