Išrinkti Lietuvos Transporto Lyderiai

Baigėsi asociacijos „Linava“, „Hansa lizingo“ ir žurnalo “Transportas” inicijuoti rinkimai „Lietuvos transporto lyderiai“. Šiuose rinkimuose įmonės, jų vadovai ir technologijos buvo vertinami 8-iose kategorijose. Komisija, sudaryta iš asociacijų „Linava“, „Lineka“ ir „Lietuvos logistikos asociacija“ ir žiniasklaidos atstovų, įvertino įmonių ir vadovų veiklos efektyvumą, vykdomų projektų unikalumą bei atrinko kiekvienai nominacijai po 3 pretendentus.
Išrinkti Lietuvos Transporto Lyderiai
Shutterstock

„Lietuvos metų vežėju 2008“ buvo pripažinta Kauno transporto bendrovė „Hoptransa“ už Kinijos ir kitų Azijos šalių krovinių gabenimo per Kauną į Vakarų Europą efektyvios sistemos įgyvendinimą. Šioje kategorijoje taip pat varžėsi įmonė „Daivera“ bei Šiaulių bendrovė „Luckaus transportas“.

„Metų vadovas 2008“ apdovanojimas už efektyvius verslo sprendimus atiteko UAB „Autoverslas“ vadovui Valdemarui Zakarauskui. Kiti šios nominacijos pretendentai: „G. Naviko įmonės“ vadovas Gintautas Navikas ir UAB „Transimeksa“ vadovas Darius Vyšniauskas.

„Lietuvos metų ekspeditoriumi 2008“ tapo UAB „Arijus“ už sėkmingai įvykdytą rekordinio svorio ir dydžio krovinio ekspedijavimo projektą į bendrovę „Mažeikių nafta“. Šiai nominacijai taip pat buvo atrinkti UAB „Rhenus Svoris“ ir UAB „DHL Lietuva“.

„Metų logistikos operatoriumi 2008“ pripažinta „Ad Rem Group“ – už novatoriškas logistikos paslaugas: sėkmingą trečiosios šalies logistikos 3PL lietuviško darbo modelio sukūrimą. Šioje kategorijoje taip pat rungėsi įmonės UAB „Girteka“ ir UAB „Vingės logistikos grupė“.

Didžiausias komisijos ir publikos simpatijas pelnė modernus vilkikas „Volvo FH“.

Bendrovė „Lietuva Statoil“ įsteigė nominaciją „Lietuvos metų pažangi technologija 2009“. Ją pelnė koncerno „Scania“ sukurta išmetamų dujų recirkuliacijos sistema EGR su dviejų pakopų šaldymo ciklu, sistemos dėka naujieji varikliai atitinka Euro 5 ekologinius reikalavimus.

Distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija rinko „Lietuvos metų krovininį automobilį 2009“. „Citroen Berlingo“ tapo nominacijos nugalėtoju.

© VšĮ Baltijos projektų ir leidybos centras