Bavarijos liūtai Klaipėdoje

Lietuvoje naujų ir naudotų sunkvežimių rinka pastaruoju metu išaugo iki tūkstantinių pardavimų. Specialistai tikina, kad vežėjai anksčiau per metus nupirkdavo po penkis ar šešis šimtus mašinų, o prieš porą metų tokių pat mašinų buvo parduodama gerokai mažiau – apie keturis šimtus. Šis kritimas ir lėmė dabartinį rinkos augimą. Daugėja vilkikų, tad oficiali MAN atstovė UAB „Adampolis“ Klaipėdoje suskubo atidaryti modernų aptarnavimo centrą.
Bavarijos liūtai Klaipėdoje
Artūro Aušros

Vežėjai stengiasi didinti savo konkurencingumą. Tai būtina sąlyga dirbant ir su Vakarų šalimis, ir plečiant veiklą Rytuose. Įmonių plėtros, žinoma, tikėtis neverta, bet yra tikimybė, kad technikos parkai bus nuolat atnaujinami ir tai padidins mašinų bei jų dalių pardavimus.

Neseniai Klaipėdoje atidarytas naujas, modernus sunkiasvorių transporto priemonių aptarnavimo kompleksas. Daugiau nei 5 mln. litų vertės projektą pirmieji klientai jau spėjo įvertinti. Naujasis techninio aptarnavimo centras įsikūrė strategiškai patogioje vietoje – 141 Klaipėdos kelyje, netoli Jakų žiedo. Šiuolaikiškos, daugiau nei 2 tūkst. kv. m remonto dirbtuvės vienu metu gali priimti 20 vilkikų. Čia jau dirba 12 kvalifikuotų specialistų. Kitai pamainai planuojama įdarbinti dar tiek pat.

Naujajame aptarnavimo centre sumontuota pažangi technika ir įdiegta šiuolaikinė serviso paslaugų kokybės kontrolės sistema. Vadovautasi MA N pateiktu projektu, naudotos tik kokybiškos medžiagos, didelis dėmesys skirtas tiek pastato išorės, tiek vidaus įrangai. Komplekse įdiegtos vadinamosios žaliosios technologijos – šildymas naudojant saulės energiją bei kiti atsinaujinančių šaltinių panaudojimo būdai.

Platus veiklų spektras

Šį rudenį duris Klaipėdoje atvėręs „Adampolio“ sunkvežimių ir autobusų aptarnavimo centras nėra didžiausias, tačiau moderniausias iš Lietuvoje esančių MA N servisų. Iki šiol „Adampolis“ tokius servisus turėjo Vilniuje, Kaune bei Marijampolėje, dirbo su partneriais Šiauliuose bei aptarnavo klientus parduotuvėse Panevėžyje ir Utenoje.

Bendrovė Klaipėdoje planuoja naują veiklą – ruošiamasi užsiimti žemės ūkio bei statybų darbams skirtos technikos nuoma bei aptarnavimu. Planuojama, kad naujasis servisas aptarnaus ne tik klientus iš Klaipėdos, bet ir iš aplinkinių Šilutės, Šilalės, Plungės rajonų.

Jei sunkvežimio ar autobuso kelionę apkartino gedimas, speciali „Adampolio“ pagalbos kelyje brigada skuba į pagalbą, nesvarbu, kokioje vietoje ir kuriuo paros metu atsitiko nelaimė. Dvi specialiai avariniams nesklandumams spręsti reikalingos transporto priemonės budi ištisą parą. Vienas iš privalumų – itin daug atsarginių dalių bendrovė laiko Lietuvoje esančiuose sandėliuose. Tai garantuoja, kad reikiamų dalių galima įsigyti vietoje. Blogiausiu atveju, jei detalės nėra sandėlyje, galima užsakyti ir pateikti ją po 24 valandų nuo užsakymo pradžios.

Įvairių prognozių ir žinių iškankintoje transporto rinkoje bendrovės „Adampolis“ specialistai mato ir tam tikrų vilties spindulių: ekspertai prognozuoja, kad per šiuos metus ekonomikos krizės smūgį pajutusi krovinių gabenimo rinka dėl gerėjančių eksporto rodiklių augs daugiau nei 10 proc. Nuolat stebėdami rinkos naujienas, įmonės ekspertai naudojasi pačia naujausia informacija apie išleidžiamus naujus krovininių automobilių modelius, moko savo meistrus, tad besikeičianti technika sulaukia kvalifikuotos priežiūros.

© VšĮ Baltijos projektų ir leidybos centras