„Ryanair“ pasiekė susitarimą su Airijos pilotų profsąjunga

„Ryanair“ pasiekė susitarimą su Airijos pilotų profsąjunga
Scanpix

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ ketvirtadienį paskelbė „pasiekusi susitarimą“ su Airijos pilotus atstovaujančia profsąjunga, galimai užbaigdama pilotų streikus, dėl kurių buvo atšaukiami skrydžiai visoje Europoje.

„Ryanair“ ketvirtadienį patvirtina šiąnakt pasiekusi susitarimą su FORSA profsąjunga bei Airijos pilotų komitetu, kurie veikė Airijos Respublikos pilotų vardu“, – tviteryje paskelbė bendrovė.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad profsąjunga pilotams rekomendavo remti susitarimą, kurio detalės kol kas nėra žinomos.

„Ryanair“ šiuos pasiūlymus pateiks Valdybai po to, kai Airijoje dirbantys pilotai nubalsuos už šį pasirašyta susitarimą“, – rašo „Ryanair“.

„Tarpininkas… paprašė abi šalis susilaikyti nuo papildomų komentarų tol, kol pasibaigs balsavimas ir mes gerbsime jo norus“, – tęsė bendrovė.

Anksčiau šį mėnesį „Ryanair“ pilotai visoje Europoje surengė koordinuotą 24 valandų trukmės streiką, reikalaudami didesnių atlyginimų be geresnių darbo sąlygų.

Dėl šio streiko airių bendrovė buvo priversta atšaukti maždaug 400 iš 2,4 tūkst. suplanuotų skrydžių. Dirbti atsisakė pilotai Airijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose.

„Ryanair“ skelbė, kad streikai paveikė apie 55 tūkst. klientų. Įmonė nukentėjusiems keleiviams pasiūlė kompensacijas bei galimybę pakeisti savo skrydžių datą.

Nors patys „Ryanair“ streikus vadina „nereikalingais“, pilotai atsikerta, kad bendrovė nuo pat pernai metų gruodžio, kuomet pirmą kartą savo istorijoje pripažino profsąjungas, atsisakė vystyti prasmingą dialogą su darbuotojų atstovais.

„Ryanair“ nuo pilotų ir keleivių salono įgulos narių streikų taip pat nukentėjo ir liepą. Tuomet savo nepasitenkinimą reiškė pilotai Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje.