Kinai pajuto Europos elektromobilių troškulį – statys baterijų gamyklą Vokietijoje

Kinai pajuto Europos elektromobilių troškulį – statys baterijų gamyklą Vokietijoje
Integrity

Kinijos baterijų gamintoja „Contemporary Amperex Technology Ltd“ (CATL) nusprendė Vakarų Vokietijoje investuoti į baterijų gamyklos statybą. Ši gamykla elektromobiliams skirtomis baterijomis aprūpins didžiausius Vokietijos automobilių gamintojus.

Naujienų agentūra AFP pranešė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitiks su Kinijos premjeru Li Keqiangu Berlyne, kur bus pasirašyta sutartis, susijusi su CATL sprendimu statyti baterijų gamyklą Erfurte.

Be to, šią savaitę BMW pranešė, kad iš CATL, jau turinčio baterijų gamyklas Kinijoje, įsigis baterijų elektromobiliams, kurių vertė – 4 mlrd. eurų. 1,5 mlrd. eurų vertės baterijų bus įsigyta Europoje, o už likusius 2,5 mlrd. eurų – Kinijoje.

AFP duomenimis, Kinijos baterijų gamintojas gamins baterijas elektriniams „Mini“ ir BMW būsimam modeliui „iNext“.

Be to, agentūros duomenimis, baterijų iš kinų įmonės panoro ir „Volkswagen“. Tiesa, sandorio apimtys kol kas nėra žinomos. Visgi žinoma, kad CATL drauge su „Samsung“ ir „LG Chem“ numato „Volkswagen“ parduoti baterijų už 25 mlrd. eurų.

Vokietijos dienraštis „Handelsblatt“ paskelbė ir tai, kad apie baterijų įsigijimą ir sandorį su CATL svarsto „Daimler“. Pastarasis koncernas jau išleido didelę sumą statydamas nuosavą ličio jonų baterijų gamyklą Vokietijoje.