Japonija turės savo pirmąją naikintuvų pilotę

Japonija turės savo pirmąją naikintuvų pilotę
Scanpix

Japonija netrukus turės savo pirmą naikintuvų pilotę, ketvirtadienį pranešė šalies kariuomenė, filmo „Asai“ (Top Gun) įkvėptai karininkei nusprendus praskinti kelią į dangų kitoms moterims.

Japonijos oro gynybos pajėgų leitenantė 26 metų Misa Matsushima trečiadienį baigė apmokymus valdyti naikintuvą „F-15s“ ir penktadienį bus oficialiai paskelbta naikintuvų pilote, sakoma trumpame ministerijos pranešime.

„Žavėjausi naikintuvų pilotais nuo tada, kai dar būdama pradinėje mokykloje pamačiau filmą „Asai“, – sakė ji vietos žiniasklaidai.

„Norėčiau toliau sunkiai dirbti ir gerai atlikti savo pareigas (ne tik dėl savęs), bet ir dėl kitų moterų, kurios pasirinks šį kelią ateityje“, – pridūrė M.Matsushima.

1993 metais Japonijos oro pajėgos nusprendė atverti kelią moterims tarnauti šiose pajėgose. Tačiau jos negalėjo įgyti naikintuvų ir žvalgybinių lėktuvų pilotų kvalifikacijos.

2015 metais ši išimtis buvo panaikinta ir M.Matsushimai atsirado galimybė tapti naikintuvų pilote. Jos pavyzdžiu pasekė dar trys moterys, kuriuos šiuo metu yra apmokomos valdyti šiuos lėktuvus.

Maždaug 228 tūkst. karių turinčiose Japonijos pajėgose moterų yra vos 6,4 proc.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe ragina šalies verslo kompanijas patikėti daugiau vadovaujančių postų moterims, tačiau kol kas padėtis iš pažiūros nesikeičia.