Dyzelinių automobilių pardavimai iki 2030-ųjų sumažės iki 5 proc. ES rinkos

Dyzelinių automobilių pardavimai iki 2030-ųjų sumažės iki 5 proc. ES rinkos
Scanpix

Prognozuojama, kad dyzelinių automobilių pardavimai iki 2030 metų sumažės iki tik 5 proc. Europos Sąjungos (ES) rinkos, rodo naujas tyrimas.

Susirūpinimas dėl oro kokybės ir išmetamųjų teršalų standartų jau dabar pakenkė dyzelinių automobilių pardavimams, tačiau, kaip teigia įmonė „Alixpartners“, smukimas tik spartės.

Dyzelinių automobilių dalis ES rinkoje 2015-2017 m. laikotarpiu jau smuko nuo 52 iki 45 proc., teigia įmonė.

Tačiau atsisakymas dyzelinių automobilių apsunkins ES pastangas įgyvendinti CO2 teršalų išmetimo normas, priduria įmonė.

Visuomenės pasitikėjimą dyzeliniais automobiliais nusmukdė ir „Volkswagen“ emisijų skandalas, sudrebinęs rinką 2015 metais, kai dyzeliniuose automobiliuose buvo sumontuota emisijos testus apgauti leidžianti įranga.

Jungtinėje Karalystėje dyzelinių automobilių pardavimai gegužę smuko 23,6 proc., palyginti su tuo pačiu 2017 metų mėnesiu, rodo Automobilių gamintojų ir prekiautojų asociacijos (SMMT) duomenys.

Dyzelinių automobilių JK rinkos dalis smunka jau 14-ą mėnesį iš eilės. 2017 metais naujų dyzelinių automobilių paklausa sumažėjo 17 proc. Paklausą Jungtinėje Karalystėje galėjo paveikti ir didesni mokesčiai, taikomi dyzeliniams automobiliams.